Damycel englishczech
nejakyWEB
 
ghost ghost ghost
ghost ghost ghost
 
ghost ghost
ghost ghost

SHI TAKE [shii take, shitake, šítake, šitake, ši take]
exotická houba s léčivými a preventivními účinky
(Lentinula Edodes, Houževnatec Jedlý, též "shi-take")

Tato pro nás exotická houba je pro svou lahodnou chuť a silné aroma nazývána "perlou mezi houbami". Její obliba a současně i spotřeba každoročně roste nejen v zemích Dálného východu, ale i v USA a západoevropských zemích.
Nyní si již můžete vypěstovat z pěstebních bloků houby shiitake sami! Kromě shiitake můžete pěstovat i další druhy hub (hlívu ústřičnou, nameko, eringii, pioppino, korálovec). Dále nabízíme i sadbu všech těchto druhů hub (tel.:. 274772809, e-mail).

Shiitake, "houba z dubu" (Shii=dub; take=houba) je v orientu vysoce oceňovaná houba pro její vynikající chuť a skvělé léčivé účinky. Je pěstována převážně v Asii a je skutečně velmi chutná - dokonce chutnější a aromatičtější než naše hříbky a jiné bílé houby. Je vysoce dietní, ale na rozdíl od běžných hub obsahuje velké množství proteinů, vitamínů B12 a obohacených iontů a minerálů. (Protein 18% obsahu, potassium, niacin, B vitamíny, kalcium, magnesium, fosfor, esenciální aminokyseliny ad.) Přirozenou cestou zvyšuje odolnost imunitního systému a má protivirové účinky, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a reguluje krevní tlak. Výzkumné týmy S. Suzukiho a Oshimy zjistily, že syrová shiitake užívaná v pravidelných denních dávkách po sobu jednoho týdne sníží krevní serum cholesterol o 12%. V koncentrované podobě jako extrakt (prášek, tabletky, kapky) se shiitake užívá k léčbě rakoviny, AIDS, cukrovky, dýchacích potíží ad.

Shiitake mají klobouk barvy světle hnědé až hnědé, barva je nestejnoměrná, případně s bílými skvrnami. Průměr klobouku může být v rozmezí 1 až 10 cm. Shiitake, pocházející z Japonska, je oblíbená nejen pro svou vynikající a originální chuť, ale také pro obsah látek majících příznivý vliv na lidský organismus. Bylo prokázáno, že pravidelná konzumace shiitake napomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, potlačuje riziko zvýšení krevního tlaku a posiluje celkovou obranyschopnost organismu proti virovým onemocněním. Některé zahraniční prameny též uvádějí, že pravidelná konzumace shiitake působí proti vzniku nádorových onemocnění.

ghost
ghost
Novinky v pěstování hub
w ghost w
ghost Vypěstujte si houby doma z pěstebních bloků. ghost Pěstujeme nové houby Maitake. Připravujeme nové houby Enoki.
ghost
w ghost w
ghost
ghost
Návody a recepty pro přípravu a pěstování hub
w ghost w
ghost Návody a recepty na pěstování hub ghost Návody na přípravu jídel z našich hub. Návody na pěstování z bloků.
ghost
w ghost w
ghost
Objednávejte shiitake poštou
w ghost w
ghost Online nákup hub shiitake - pěstebních bloků a sušených hub ghost Objednávka on-line.
Malé objednávky k doručení poštou lze vyřídit zde.
ghost
w ghost w
ghost
 
ghost ghost